Get Adobe Flash player
Головна сторінка

Посвячення Дому опіки св. Зигмунда в Брюховичах

10 вересня 2016 року у Львівській Архідієцезії відбувалися урочистості з нагоди 25-ліття відновлення структури Римсько-Католицької Церкви в Україні. На святкуванні зібралися духовенство та вірні дієцезії, а також прибулі гості.

Після короткого богослужіння в храмі святого Антонія у Львові, звідти вирушила процесія з мощами блаженного Якова Стрепи – покровителя Львівської Архідієцезії, яка вулицями міста пройшла до Кафедрального собору. Святу месу в Львівській катедрі очолив кардинал Тарчізіо Бертоне, який прибув з Ватикану. В часі проповіді Кардинал виразив свою вдячність тим, які зберегли віру, не зважаючи на переслідування комуністичної влади, а також тим, які включилися в апостольство після отримання свободи віросповідання. Кардинал Бертоне підкреслив добро, яке діється у Львівській Церкві і заохотив всіх до святості і вірності Богу. Він також пригадав особи святих, які жили на цих землях, подаючи їх за приклад служіння Богові і ближньому. Серед інших він згадав святого Зигмунда, кажучи: «Пам’ятаєте, що зробив святий Зиґмунд Гораздовський? Ця особа – це прекрасний приклад людини з добрими очима, яка так чудово вписується в Ювілейний рік Божого Милосердя. Він побачив біду і почав діяти, не пройшов байдуже, відводячи погляд, але витягнув руку до потребуючого допомоги, наповнюючи її щоденним хлібом».

 

Після закінчення урочистостей у Львівській катедрі кард. Бертоне посвятив Дім Опіки св. Зигмунда Гораздовського, який повстав в Брюховичах біля Львова як подяка за 25-ліття відновлення структури Церкви. Тут знайдуть притулок старші і хворі люди, а також священики, які вийшли на пенсію. На прохання архієпископа Мечислава Мокшицького в Домі Опіки служитимуть Сестри Святого Йосипа.

У святкуванні разом з сестрами Львівських спільнот взяла участь Генеральна настоятелька Сестра М. Яна Пшетак і Вікарія Генеральна Сестра М. Ванда Матисік.