Get Adobe Flash player
Головна сторінка

"Зачерпнули" надії в Тернополі

 

09-11листопада 2018 р. відбулися дні зосередження для дівчат в монастирі Сестер Святого Йосипа в Тернополі, у яких взяли участь понад 22 особи з мальовничих міст та містечок України – Києва, Львова, Тернополя, Стрия, Шепетівки та Любара.

«…Тож маючи таку надію, ми повні сміливості…» — саме ці слова супроводжували учасниць під час цієї зустрічі.

 

Духовні вправи розпочалися Святою Месою, потім відбулася конференція про надію, яку виголосив о. Едуард Семко OFM. Цей день закінчився «Дорогою світла» в парафіяльному храмі Божого Милосердя, яку підготували Сестри святого Йосипа разом з о. Едуардом.

Наступного дня учасники глибше похилялись над розумінням «надії» в житті кожного християнина. Свої роздуми скерували до уривка Євангелія (Лк 16, 9-15), котрий звертав увагу на «мамону неправди». Це стало нагодою для кожного проаналізувати своє життя і запитати себе: «чи я маю якусь мамону (забезпечення, достаток, гроші), яка може мене закрити перед ближнім? Чи я є людиною, яка живе надією, яка йде шляхом втілення її в життя?». Адже Ісус запрошує нас до радості. Запрошує до того, щоб бути вірними в дрібних речах. Саме з дрібних речей складається наше життя. Коли будемо невірними в дрібних речах, хто нам довірить велику справу?
Відбулася також конференція та адорація Пресвятих Дарів, спільна Євхаристія, бажаючі мали можливість приступити до Таїнства Сповіді.

Після обіду був майстер-клас «подаруй надію іншим», на якому учасники з природніх матеріалів клеїли новорічні ялинки, прикрашали, вкладали в це всі свої уміння та серце. Ці ялинки будуть реалізовані на новорічному ярмарку і кошти будуть призначені для Карітасу (допомоги потребуючим). Решта часу в другій половині дня молодь мала призначену на прогулянку центром міста та набережною озера, а навіть була нагода поплавати на катері по Тернопільському озері перед заходом сонця.

Кожний день мав також одну частину молитви Літургії Годин, яка єднала учасників на молитві з усією Церквою. Постава, тон молитви, тиша впроваджували в глибокий сенс того, що відбувається довкола – в реальну розмову з Богом тут і тепер.

Ну і, звичайно, спільні забави та чаювання, обмін думками та побажаннями на майбутнє - все це було протягом цих трьох днів на Тернопільщині. Дівчата мали можливість познайомитись та пізнати краще одна одну та отримати радість та запал для майбутніх зустрічей спільної молитви та спільного відпочинку в обіймах люблячого Отця, який сам проектував цю зустріч послуговуючись о. Едуардом Семко ОФМ, с. Марленою Куц, с. Тадеєю Стасюк, с. Вірою Жук та гостинністю о. Андрія Маліга - настоятеля Тернопільської парафії та спільноти сестер Святого Йосипа, які і працею, і молитвою допомагали духовній віднові учасниць днів зосереджень.