Get Adobe Flash player
Головна сторінка

Урочиста подячна Євхаристія у Львівській Катедральній базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

У неділю 28 червня ц.р. о 18 год. архієпископ Мечислав Мокшицький очолив урочисту Літургію з нагоди Ювілею 100-річчя смерті св. Зигмунда Гораздовського, яку разом з ним звершували єпископ-помічник Едуард Кава, отець інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. Ян Нікель та інші запрошені на святкування священики. В Святій Месі взяли участь Сестри св. Йосипа з усіх українських спільнот, Сестри інших Згромаджень, шанувальники Святого та парафіяни.

 

Сестри Святого Йосипа, духовні дочки отця Зигмунда, дякували від імені всіх сестер Згромадження, які працюють у різних куточках світу за дар життя свого святого Засновника. Пандемія перешкодила сестрам з-за кордону особисто прибути до Львова, міста яке стало колискою Згромадження, тому єдналися на молитві за посередництвом прямих трансляцій.

В часі проповіді, звертаючись до Сестер, Митрополит Львівський сказав: «Від Зигмунда Гораздовського ви навчилися черпати сили до апостольського служіння з глибокого молитовного життя. Я бажаю вам, щоб ви, як і він, вміли поєднувати активну діяльність із спогляданням, підживлюючи своє духовне життя палкою побожністю до Страстей Христових, ніжною любов’ю до Пречистої Діви і шаною до св. Йосипа, віру, відвагу та зарадність якого о. Зиґмунд Гораздовський намагався наслідувати. Несіть милосердя усім потребуючим, бо це є суттю вашої харизми, яку вам передав ваш Засновник».

На завершення зі словом подяки за Євхаристію та плідну співпрацю виступила Настоятелька Української Делегатури Згромадження Сестер Святого Йосипа Сестра Тобіаша Сємек CSSJ.

Літургію прикрасив хор з шепетівської парафії Воздвиження Святого Хреста під керівництвом с. Марлени Куц CSSJ.

Продовження святкування при спільному столі відбулося в палаці Львівських Архієпископів, яке  попередило відкриття виставки  робіт студентів Львівського коледжу декоративного і прикладного мистецтва імені Івана Труша, які приготували експозицію з зображенням різних місць Львова, пов’язаних з особою святого Зигмунда Гораздовського. Ініціатором та організатором експозиції стала викладач коледжу, мистецтвознавець Анна Коржева.