Get Adobe Flash player
Головна сторінка

Паломництво до Святих Апостолів Петра і Павла в Филинцях

 

Відбулась історична, без перебільшення, подія для парафії св. Апостолів Петра і Павла с. Филинці Любарського району. З Любара вперше вирушило піше паломництво, в якому паломники з Любара і Березівки, долаючи 13 км прямували до с. Филинець, щоб спільно молитись в день храмового свята св. Петра і Павла.

 

Історію творимо ми – люди. Історія твориться сьогодні.  Нас було 23 паломника разом з о. Віталієм Умінським, настоятелем парафії, та сестрами.  Наймолодшій паломниці Єві Марії – 3 роки, найстаршому паломнику – пані Неонілі - 57 років.

Паломницький шлях склав лише 13 км. Це, відносно, невеликий відрізок, порівнюючи інші паломництва, але було не легко з огляду на спеку на палюче сонце. Було враження, що ми пройшли не 13, а всі 33 км. Запаси води, яку ми мали з собою, швидко закінчувались, і тому можна було оцінити значення води та вчитись нею ділитись.

Широко відкрита брама перед каплицею святих Петра І Павла була знаком, що тут на нас чекають. Коли ми нарешті прибули до мети, нас зустріли з короваєм, сердечністю, усмішками і великою кількістю холодної води.

Разом з парафіянами нас зустрічав гість, який очолив урочисту Святу Месу – о. Руслан Михалків, ректор Вищої Духовної Семінарії у Ворзелі. Він поділився з нами роздумами над Словом Божим, а ми поділились тим, що мали –  вдячністю, теплотою та короваєм.

За посередництвом св. Апостолів Петра і Павла ми просили Бога про мир в Україні, єдність християн,  про закінчення пандемії, а також про Боже благословення для парафіян Филинців.

Всього не опишеш, не перекажеш. Трохи більше зможуть розповісти світлини. Дякуючи Богу, історичне паломництво 2020 відбулось.

Святі Апостоли Петре і Павле, моліться за нас!

Учасник паломництва