Get Adobe Flash player
Головна сторінка

Пройти Хресною Дорогою ХХ століття - дорогою мученикІв-християн за віру в Україні

 

 

Такою була мета парафіян шепетівської парафії  Воздвиження Святого Хреста. Члени Молитовної Групи Святого Йосифа, об’єднавшись з членами Францисканського Ордену Світських  28 серпня 2021 року вирушили  на  Вінничину.

 

Спочатку ми відвідали Гніванський санктуарій Святого Йосифа, щоб вшанувати нашого Покровителя. Нас гостинно зустрів Настоятель отець Христофор. Він розповів нам історію Гніванського костелу і запросив на Святу Євхаристію, яку звершив разом з Настоятелем нашої парафії отцем Бернардом Петровим OFM. Про місію Святого Йосифа, про його вірність Богу була цікава проповідь отця Христофора.

Подякувавши за гостинність, ми вирушили до  містечка Тиврів. Там, в костелі Матері Божої Тиврівської, ми мали можливість помолитися  і відвідати Меморіал мучеників Римсько-Католицької Церкви ХХ століття в Україні. Як писав отець Павло Вишковський ОМІ в своїй книзі Це ті, котрі прийшли з великого утиску… ( Одкр 7,14): «Відвідати Меморіал – це унікальна нагода віддати шану цим людям, які вчать нас відважно наслідувати нашого Спасителя Ісуса Христа, оскільки Він обіцяє нагороду та вічне щастя лише тим, хто витриває з Ним до кінця». Весь Меморіал - це справжня Хресна дорога з чотирнадцятьма стояннями, кожне з яких має свою назву та історію. Сказати, що ця святиня нас дуже-дуже вразила – це  не сказати нічого. Кожен з нас віддав шану тим людям, які відстоювали католицьку віру, йшли на смерть, в тюрми. Вразили експонати, які розміщені на всіх стояннях, понад 100 свідчень  в телеінформації. Меморіал має важливе виховне значення, особливо для молоді, оскільки тут можна дізнатись правду про переслідування християн в Україні і про тих, кому Церква завдячує свободою.

Ми дуже дякуємо організаторам поїздки – отцю Бернарду Петрову ОFM, сестрам Марлені Куц та Антоніні Камілевській за прекрасну та вражаючу поїздку, яку не забудемо ніколи.

Члени Молитовної Групи Святого Йосипа з Шепетівки

«Нехай це особливе місце - санктуарій Тиврівської Божої Матері та Меморіал мучеників ХХ століття в Україні, стане місцем паломництва і вшанування пам’яті тих, кому довелось заплатити найвищу ціну задля того, щоби зберегти віру в Христа»

Єпископ Леон Дубравський OFM

Ординарій Кам’янець – Подільської дієцезії